صفحهٔ اصلی

از دانش نامه نینجا
پرش به: ناوبری، جستجو

این بخش یک دانش نامه در مورد نین جوتسو است که به مرور در حال گسترش می باشد.

آخرین مطلب اضافه شده مطالب پیشنهادی برای مطالعه
اعداد

جهت ها

بودو

آخرین نینجا

سلاح ها

ناروتو

ناروتو اوزوماکی

گارا

ساسوکه اوچیها

فهرست قسمت های ناروتو شیپودن

18 هنر نینجوتسو

ایچی مونجی نو کامائه

فهرست مربیان ایران

سایت های نین جوتسو جهان

رتبه

القاب در نین جوتسو

کونوایچی

شروکن

تست ساکی

در هنگام مطالعه به پیوند هائی با رنگ قرمز و آبی برخورد خواهید نمود. رنگ آبی به معنی این است که مطلب یا صفحه ای با این محتوا وجود دارد و در صورت وجود لینک قرمز به این معنی است که هنوز مطلبی در این باره به سایت اضافه نشده است.نین جوتسو (به ژاپنی: 忍術 ) یک هنر رزمی ژاپنی است که در لغت به معنای حرکت پنهانی است.

از برجسته‌ترین خصوصیات نین جوتسو این است که بدن و جسم را پایگاه فکر و اندیشه می‌داند و کالبد آدمی را آموزش می‌دهد تا با آن روح را بسازد. اصول اصلی و اجرای تکنیک‌ها نیاز به سرعت، تعادل، تمرکز، قدرت و تنظیم زمان تنفس و کنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است.


پیشینه

نینجوتسو ریشه در اثر کلاسیک نظامی چینی یعنی «سان تزو» دارد که توسط سان وو استراتژیست معروف سده پنجم پیش از میلاد به رشته تحریر درآمده‌است. این اثر در قرن ششم میلادی وارد ژاپن شد و به طور دقیق توسط دربار سلطنتی و خانواده‌های متخاصم مورد بررسی قرار گرفت.

بودیسم نیز تقریباً در همان زمان وارد ژاپن شد، پیشینیان نینجاها به دلیل گرایش به بودیسم، یاغی نامیده می‌شدند. درآن هنگام درگیری‌های شدیدی میان هواداران بودیسم و پیروان مذهب ملی ژاپنیها یعنی آئین شینتو جریان داشت و این گروه‌های یاغی که بعدها به یامابوشی معروف شدند، برای حمایت از خود تمرین هنرهای رزمی و استراتژی‌های نظامی را با ترس روانی و قدرت‌های اسرار آمیز ترکیب کردند.

پس از آن نینجاها در گروه‌های کوچک با در پیش گرفتن روشهای کاملاً سری جنگی تا قرن نوزدهم خود را به عنوان نیرویی بسیار با نفوذ در کشور ژاپن مطرح کردند.

بزرگ‌ترین تجمع نینجاها در سوم نوامبر ۱۵۸۱ میلادی اتفاق افتاد. در آن روز اُدا نوبونگا قدرتمندترین رهبر نینجا ارتشی ۴۰ هزار نفره را در برابر حدود ۴ هزار نینجا که کنترل ایالت ایگا ( در حال حاضر مه یی) را در اختیار داشتند، رهبری کرد. نبردی که تنها تعداد انگشت شماری از نینجاهای ایگا از آن جان سالم به در بردند.

از آن به بعد نینجاها توانستند با سازمان منسجمی که ایجاد کرده بودند، قدرت پلیسی مطلق را در ادو (توکیو امروزی) و دیگر شهرهای ژاپن در دست داشته باشند.

منابع

  • دان اف دریکر، نینجوتسو «هنر نامرئی شدن»، ترجمه: سوسن مشهدی، تهران: نشر علم و حرکت.

این مطلب دقیقا از سایت [ویکیپدیای فارسی] برداشته شده است.
در صورتی که می توانید در گسترش این دانش نامه به ما کمک نمائید به [اینجا] مراجعه کنید و اعلام آمادگی نمائید.کلیه حقوق این مجموعه متعلق به وبسایت NinjaDojo.ir می باشد. هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.